Bleší trh na Jalodvorské louce

V neděli 28. 5. 2017 se konal historicky první bleší trh na Jalodvorské louce. I přes opravdu horké odpoledne se prodejci sešli a nabízeli předměty související s vařením a kuchyní obecně, ale i další věci, které ještě udělaly radost. A o tom, že udělaly, svědčí i to, že první obraz byl prodán, ještě než se prodejci zaregistrovali.

Součástí programu byly i hry pro děti, kterých se samozřejmě zúčastnili i dospělí. Jen ten jeden kilometr kolem Louky nikdo v tom vedru nechtěl běžet :-).

Nebyla by to ovšem akce na Louce, kdyby nebyly připravené informace o aktualitách souvisejících se záměry s tímto územím. Jako poslední novinku si mohli občané prohlédnout návrh směny pozemků v Písnici za pozemky na Louce. Pikantní je, že hl. m. Praha za 1280 m2 by dala téměř 10 000 m2 stavebních pozemků. To je opravdu zvláštní nápad a nutno říct, že občany velmi (mírně řečeno) překvapil. Petice za zachování louky jako přírodního rekreačního parku probíhá a každý se samozřejmě může připojit.

Na závěr bych ráda poděkovala městské části Praha 4 za materiální podporu. Hlavní cena – velký hrnec – se dostala do správných rukou. Výherkyně má totiž pět vnoučat.